petify logo tasarım

Dünyanın bizim için en anlamlı işini yapıyoruz. Evcil hayvan sahipleri ve can dostlarımız için teknolojiler geliştiriyoruz. Misyonumuz evcil hayvan sahipleri için eşi bulunmaz bir kaynak olmak ve can dostlarımız için daha rahat bir yaşamın kapılarını açmak. Her canlının hayatı bizim için çok değerli. Bu sebeple kendimize 3 tane amaç belirledik.


1) Her canlının hayatı değerli. Onların yaşam döngüsünü kaliteli kılmak için çalışacağız.
2) Evcil hayvan sahiplerinin can dostlarıyla olan yolculuğunu ve iletişimini doğru bilgi yayarak kuvvetlendireceğiz.
3) Evcil hayvan sahipleri için vazgeçilmez bir kaynak olacağız

Neler Yaptık?

2018 yılında evcil hayvan sahibi olan bizler, kendimizi neden teknolojinin getirdiği faydalardan yararlanamadığımızı ve istediğimiz zaman istediğimiz bilgiye ulaşamadığımızı sorgularken bulduk. İşte Petify fikri o zaman doğdu. Veteriner klinikleri ile konuşan ve veri paylaşımı yapan, aynı zamanda bizlere geniş bir bilgi kütüphanesi ile tutarlı ve onaylı bilgiler sunan, istediğimizde can dostlarımızın bakımı ile ilgili güvenilir servislere kolayca ulaştığımız ve zengin içerikleri ile can dostlarımızı daha iyi anlamamızı sağlayan bir mobil uygulama geliştirmek için kolları sıvadık.

Birinci adımda, veteriner klinikleri için PetifyVet ürünümüzü oluşturduk. PetiftVet, kolay kullanılan, kullanıcı dostu arayüzlere sahip, günümüz teknolojileri ile uyum içerisinde çalışabilen bulut tabanlı bir veteriner klinik yönetim yazılımı. PetifyVet ile veteriner kliniklerinin stok yönetimi, hasta takibi, aşı takibi, hospitalizasyon, fatura, muhasebe gibi gündelik tüm operasyonlarını otomatize edebiliyoruz. Bu özelliklerin yanısıra, veteriner hekimlerin yaptıkları işlemler hasta sahiplerinin akıllı telefonlarına mobil uygulamamız sayesinde anında görüntülenebiliyor. Böylece veteriner hekimlerimizin ve hasta sahiplerinin en son teknoloji ürünlere adaptasyonu ve dijitalleşmesi yolunda önemli adımlar atmasına destek oluyoruz.

İkinci adımda ise evcil hayvan sahiplerinin gündelik yaşamlarında can dostları ile olan ilişki bağlarını güçlendirecek, onları için vazgeçilmez bir kaynak olacak Petify App’i geliştirdik. Böylece evcil hayvan sahipleri istedikleri bilgiye istedikleri zaman, istedikleri yerden ulaşıyor ve ihtiyaçları olan servisleri gönül rahatlığıyla alabiliyorlar.

2021 yılı Nisan ayı itibariyle Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi olan KWORKS’ün hızlandırma programına kabul edilen start-up’lar arasına girdik ve daha iyiye olan yolculuğumuz başlamış oldu.

Petify, üç amacına bağlı olarak bu dünyada sürdürülebilir başarı elde etmek için varolmak istiyor. Bu uzun ama keyifli bir yolculuk ve biz bu yolculuğun her aşamasında tüm can dostlarımızın rahatını sağlamayı kendimize misyon edindik.