Neden Klinik Yönetim Yazılımı Kullanmalısınız?

Neden Klinik Yönetim Yazılımı Kullanmalısınız?

Petify Petify
3 ay önce

Veteriner Klinik Yönetim Yazılımı, veteriner hekimlerin ve onların ekiplerinin günlük operasyonlarını kolaylıkla yönetmesine yardımcı olan önemli bir araçtır. Hasta kayıtlarının tutulması ve arşivlenmesine, randevuların programlanmasına ve temel veterinerlik operasyonlarının günlük olarak verimli bir şekilde yapılmasını sağlar.

Veteriner klinik yönetim yazılımlarının yetkinlikleri ve rolleri o kadar gelişmiştir ki, zamanla veteriner hekimlerin işinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bugün, veteriner kliniklerinde ve hastanelerde yapılan işleri kolaylaştırmak, iş süreçlerini düzenlemek, gereksiz iş yüklerinden kurtulmak ve karar almayı kolaylaştırıcı raporları üretmek için kesintisiz bir biçimde kullanılmaktadırlar.

Veteriner yazılım endüstrisi hızla büyüyor ve 2027 yılına kadar 2,8 milyar dolara ulaşması bekleniyor (Kaynak). Veteriner hekimler, operasyonlarına değer katmak için klinik yönetimi yazılımını yaygın olarak kullanmaktadırlar. Peki size ne faydaları bulunuyor:

Süreçleri Basitleştirip, Ekibinizin Verimliliğini Arttırır

İster büyük bir klinik yönetin , isterseniz tek başınıza çalışın, hızlı işleyen süreçler işinizin verimi için çok önemlidir.  Örneğin, muhasebe raporlarınızı, faturalarınızı, stok takibinizi, hasta işlemlerinizi ve hasta sahibi ilişkilerini ve daha nice iş yükünü daha kolay halledilebilir hale getirmek size zamandan ve paradan tasarruf ettirecektir. Buna ek olarak, daha organize olacaksınız ve tüm operasyonlarınızı bir bütün olarak denetleyebileceksiniz.

Kolay İletişim ile Müşteri İlişkilerinizi Güçlendirmenizi Sağlar

Güçlü bir veterinerlik uygulama yönetim yazılımına sahip olmadığınız bir durumu hayal edin. Müşterilerinizle ne sıklıkla iletişim kurabileceğinizi düşünün. Hatırlatıcıları zamanında gönderebilecek misiniz? Müşterilerinizin memnuniyetini ölçebilecek misiniz? Ve bir müşteri size kayıp bir rapor veya kayıp bir fatura istemek için gelirse, onu bulmak için ne kadar zaman harcayabileceksiniz?

Bir veteriner klinik yönetim yazılım sistemi ile yaklaşan randevular, ödenmesi gereken faturalar ve teşhis raporları hakkında hem müşterilerinize hızlıca bilgi verebileceksiniz hem de herşeyin kaydını tek bir yerde tutabileceksiniz. Ayrıca, kaybolan veya takip edilemeyen fatura, makbuz veya tıbbi raporun kolayca bulunmasını da sağlayabileceksiniz. Böylece müşterileriniz ile ilişkileriniz hiç olmadığı kadar dijital ve hızlı olacak.

Raporlama Yardımcınız ve Merkezi Veri Deponuz Olur

İş dünyasında sürekli söyledikleri gibi , “Eğer ölçemezsen, geliştiremezsin”. Veteriner hekim veya teknisyen olarak, veri ile çalışmak, onu ölçebilmek ve çalışma veriminizi sayılar ile ifade edebilmek oldukça önemlidir. Günümüze gelindiğinde, veri artık sadece finansal durumu ölçmek için kullanılmıyor. Veri, tüm müşteri deneyimini, müşteri yolculuğunu anlamak ve rekabette öne çıkmak için kullanılıyor. 

Peki siz bu kadar veriyi kendiniz kağıt kalem kullananarak ve hesaplamalar yaparak anlamlandırabilir misiniz? Çok zamanınızı alacağından eminiz. Günümüz modern veteriner klinik yönetim yazılımları ise tüm verileri saklayacak şekilde tasarlandılar ve bu veriyi işleyerek muhasebe raporları, stok raporları, hasta raporları gibi çeşitli rapor çıktıları ile size güç katıyorlar.

Sürdürülebilir Bir Yönetim Sağlar

Hedefimiz elbette hizmet kalitesinden ödün vermeden en fazla hastaya hizmet vermek ve gelir havuzunu genişletmek olacaktır. Bu süreçte veteriner hekimler evrak işlerine inanılmaz fazla zaman ve para harcarlar. Veteriner Klinik Yönetim Sistemleri sayesinde ise zaman kaybına yol açan evrak işleri son derece hızlı şekilde düşecektir. Klasörler dolusu evrak dosyalama ve el ile yapılan verimsiz işlerden size kurtaracaktır. Böylece size en iyi bildiğiniz işe daha verimli odaklanacaksınız ve hizmet verdiğiniz hasta sayısı sizin sürdürülebilir bir klinik yönetmenizi sağlayacaktır.

Mevzuatlara Uyumludur

Veteriner Klinik Yönetim Sistemleri’nin çoğunluğu devletin veya ilgili kurumların sağlık, finans gibi çeşitli standartlarına uygun yazılırlar ve düzenli olarak güncellenirler. Böylece siz işinizi yaparken bu tip mevzuatları kontrol etmek, iş yapma şeklinizi  ona göre düzenlemek ve en önemlisi mevzuatlara uyumsuzluk durumları ile karşılaşmak zorunda kalmazsınız.

PetifyVet, ister küçük isterseniz büyük olun, kliniğinizi en verimli şekilde yönetmeniz için tasarlanmış bulut tabanlı bir klinik yönetim yazılımıdır. İş süreçlerinizi kısaltır, raporlama araçları ile veriminizi arttırır, müşterileriniz ile olan iletişiminizi güçlendirir ve sürdürülebilir bir operasyon için en kıymetli yardımcınız olur. PetifyVet’i 30 gün boyunca ücretsiz denemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://petify.com.tr/veterinerler-icin